Wycieczki rowerowe

Na wszystkich tych, którzy kochają wycieczki rowerowe i nie wyobrażają sobie bez nich urlopu, czekają wspaniałe trasy, biegnące wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Pogorzelica-Mrzeżyno (13 km)

Trasa przebiega przez malownicze nadmorskie tereny pomiędzy Pogorzelicą a Mrzeżynem, a jej długość wynosi około 13 km. Jest ona bardzo urozmaicona i z pewnością każdy amator dwóch kółek znajdzie tu coś dla siebie.

Ta ścieżka rowerowa jest wynikiem inwestycji Powiatu Gryfickiego i Gminy Trzebiatów w ramach unijnego projektu. Jego realizacja polegała z jednej strony na budowie samej ścieżki rowerowej, z drugiej natomiast na budowie infrastruktury towarzyszącej. Dlatego na tej trasie spotkamy m.in.: stojaki na rowery, ławki oraz stoliki parkowe, miejsca wypoczynku oraz punkt widokowy. Osoby, które wybiorą tą trasę będą więc nie tylko mogły aktywnie spędzić czas jeżdżąc na rowerze, ale również wygodnie odpocząć w pięknej nadmorskiej scenerii.

Mrzeżyno-Dźwirzyno (7 km)

Trasa rowerowa Mrzeżyno-Dźwirzyno przebiega w nieznacznej odległości od morza i prowadzi głównie przez las. Po drodze podziwiać możemy nie tylko Bałtyk, ale również bardzo malownicze Jezioro Resko. Powierzchnia utwardzona.

Dźwirzyno-Kołobrzeg (11 km)

Asfaltowa ścieżka rowerowa biegnie malowniczymi lasami wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego od miejscowości Dźwirzyno w kierunku Kołobrzegu. Trasa prowadzi przez byłe tereny wojskowe wzdłuż morza, z dala od zgiełku miasta. Ścieżka kończy się w zabytkowym parku im. Jedności Narodowej w zachodniej części Kołobrzegu. Ścieżka jest oświetlona, powierzchnia utwardzona.

Dowiedz się więcej na: http://eurovelo10.pl/