Baza zabiegowa

Dom Wczasowy Koral oferuje Państwu szeroką gamę zabiegów rehabilitacyjnych. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem, nad obsługą którego czuwa doświadczony i wyszkolony personel. Poniżej przedstawiamy Państwu zabiegi, które wykowywane są w DW Koral:

Kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych

Kąpiel wirowa stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła. Powoduje ona rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia kończyn oraz złagodzenie bólu. Wskazania m.in.: różne postacie chorób reumatycznych, przewlekłe stany zapalne, stany pourazowe, stany po zakrzepach żylnych, przewlekłe zapalenie stawów, zapalenie okołostawowe, przykurcze bliznowate, stany po złamaniach, zwichnięciach i skręceniach, stany po chirurgicznym leczeniu żylaków, stany po odmrożeniach, choroba Raynauda, zmiany zwyrodnieniowe.

Ultradźwięki

Są to fale akustyczne wywierające na organizm człowieka działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszające napięcie mięśni, rozszerzające naczynia krwionośne, zwiększające przemianę materii. Stosowane w leczeniu urazów kręgosłupa, stawów, nerwobólach, bliznach oraz leczeniu entezopatii np. ostrogi piętowej.

Krioterapia miejscowa

Cryoflow 1000 IR to nowoczesny aparat do krioterapii nadmuchem zimnego powietrza o temperaturze do -32°C. Czujnik na podczerwień w rękojeści zabiegowej mierzy temperaturę skóry na wybranym obszarze ciała, co pozwala na kontrolowanie nadmuchu zimnego powietrza w celu osiągnięcia wybranej przez terapeutę temperatury. Wskazania m.in.:obrzęki, krwiaki, niedowłady spastyczne, syndrom Sudeck’a w pierwszym stadium, zespół zmiażdżenia, zwichnięcia, naderwanie mięśni w fazie ostrej, jako działanie przygotowawcze do innych zabiegów w przypadku dysfunkcji narządu ruchu, po urazach lub operacjach narządu ruchu.

Lampa SOLLUX

Ma zastosowanie  w zabiegach ciepłoleczniczych oraz światłoleczniczych. Lampa emituje promieniowanie widzialne i podczerwone. Wykorzystywana jest do leczenia przewlekłych i podostrych stanów zapalnych oraz reumatycznych, po urazach kończyn, do leczenia dyskopatii, nerwobólów, zespołów bólowych, odmrożeń, przewlekłych stanów zapalnych jamy nosowej, zatok przynosowych, ucha zewnętrznego i stawów żuchwy.

Magnetoterapia

Stosowanie zabiegu magnetoterapii powoduje zmniejszenie dolegliwości związanych z bólem naświetlanego miejsca, zapobiega powstawaniu nowych ognisk zapalnych oraz przyspiesza leczenie już istniejących, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia metabolizm komórek. Leczenie polem magnetycznym stosuje się również w utrudnionym gojeniu się ran, bólach głowy, ostrym i przewlekłym zapaleniu oskrzeli i zatok.

Okłady borowinowe (plastry)

Okłady borowinowe  rozszerzają naczynia krwionośne, co poprawia obieg krwi w organizmie. Ponadto poprzez rozgrzanie i rozluźnienie mięśni i stawów zniesione jest uczucie bólu. Okłady borowinowe stosuje się w leczeniu chorób skórnych, chorób ginekologicznych, schorzeń kręgosłupa, chorób narządu ruchu, w czasie leczenia zwichnięć, złamań,  niedokrwienia kończyn.

Inhalacja solankowa

Zabieg polega na wprowadzaniu solanki drogą wziewną do organizmu. Powoduje to zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej oraz wzmaga funkcję wydzielniczą komórek gruczołowych dróg oddechowych, co prowadzi do rozluźnienia zalegającej wydzieliny. Ułatwia to wykrztuszanie oraz normalizuje czynności wydzielnicze błony śluzowej. Wzmaga też siły odpornościowe błony śluzowej.

Masaż AQUAVIBRON

To suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Działanie aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego – działa uspokajająco i relaksująco, zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi, powoduje przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wskazania m.in.: nerwice, stany wyczerpania psychicznego, nerwobóle, w szczególności nerwu kulszowego, gościec stawowy i tkanek miękkich, przewlekłe schorzenia dróg oddechowych, zaburzenia ukrwienia obwodowego, stany po złamaniach, zespoły bólowe kręgosłupa.

Laseroterapia

Laser działa leczniczo i przeciwbólowo – wywołuje drgania atomów w naświetlanych komórkach i tkankach bez ich destrukcji. Promieniowanie laserowe przenika w głąb tkanek i wywołuje reakcję łańcuchową – przekazuje efekty zabiegu leczniczego głębiej, nawet do kilku centymetrów w głąb tkanek.

Jonoforeza

Jonoforeza jest zabiegiem elektroleczniczym, w trakcie którego wykorzystuje się działanie prądu stałego (galwanicznego), który poprzez wprowadzanie do tkanek jonów działa leczniczo na organizm człowieka. Ustalono, że jony wprowadzone do skóry tą drogą gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej, skąd zostają odprowadzone z prądem krwi w głąb ustroju.

Inne zabiegi prądowe:

  • Tens – prądy średniej i wysokiej częstotliwości, mające silnie działające przeciwbólowe, oparte na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów.
  • DD – prądy diadynamiczne charakteryzujące się działaniem przenikającym w głąb tkanek. Uzyskujemy efekt zmniejszenia napięcia oraz stymulację mięśni.
    Wskazaniami do zabiegów prądowych są: ostre i chroniczne zespoły bólowe mięśni, kręgosłupa i stawów oraz nerwobóle.

Diatermia krótkofalowa

Metoda ta polega na przepuszczeniu prądu przez okolice dotknięte schorzeniem i wywołaniu ciepła w chorych tkankach przez skupienie tam pola elektromagnetycznego. Dzięki temu uzyskuje się m.in. obniżenie napięcia mięśni, działanie rozgrzewające i przeciwbólowe, poprawę ukrwienia i czynności tkanek, zwiększenie wchłaniania wysięku zapalnego, rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Masaż ręczny (klasyczny) pleców

Jest jedną z najstarszych form terapii znaną człowiekowi. Poprzez odpowiednio dobrane techniki ręczne masażysta może uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w  okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.