Wypoczynek i rekreacja

Wycieczki rowerowe

Ścieżka rowerowa Dżwirzyno-Kołobrzeg

Na wszystkich tych, którzy kochają wycieczki rowerowe i nie wyobrażają sobie bez nich urlopu, czekają wspaniałe trasy, biegnące wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Jazda konna

Amatorzy jazdy konnej mogą spróbować swoich sił w Stajni Pestka w Mrzeżynie przy ul. Kołobrzeskiej 2. Jest to kameralna stajnia rekreacyjno-rehabilitacyjna, działająca od 2000 roku. Oferuje ona przede wszystkim jazdę rekreacyjną, ale również: hipoterapię, imprezy integracyjne, organizację żywych lekcji historii połączonych z jazdą konną, kuligi, przejażdżki wozem, a także urodziny w siodle.

Wędkarstwo

Rejsy po Bałtyku

Rzeka Rega, która swój bieg kończy właśnie w Mrzeżynie, to jedna z najczystszych rzek północnej Polski. To wymarzone miejsce dla wędkarzy – jej wody zamieszkują zarówno słodko-, jak i słonowodne gatunki ryb m.in. trocie, łososie, sandacze, leszcze.

Hala sportowa i basen

Mrzeżyńskie Centrum Sportu to jeden z najnowocześniejszych nadmorskich kompleksów sportowych.
Podczas pobytu w Mrzeżynie można także skorzystać z Aquaparku Zalewski. To 6 basenów, nowoczesnych i bezpiecznych, spełniających oczekiwania zarówno Gości trenujących pływanie, jak i tych, dla których kąpiel w basenie jest ulubioną formą rozrywki. W kompleksie znajdują się: baseny wewnętrzne (sportowy – 25 m i rekreacyjny – 30 m), basen zewnętrzny (100 m2), basen z zimną wodą przy saunie zewnętrznej, wodny plac zabaw i brodzik dla dzieci.

Spływy kajakowe

Spływ Kajakowy

Doskonałą propozycją dla osób chcących odpocząć na łonie natury są spływy kajakowe. Szlak Regi należy do najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce i stanowi dużą wartość pod względem krajoznawczo-przyrodniczym. Długość rzeki to około 180 km, w tym szlaku kajakowego około 135 km. Rega jest trzecią rzeką co do długości, po Wiśle i Odrze, która wpływa bezpośrednio do Bałtyku. Bierze swój początek w lasach leżących na północ od wsi Resko Stare i Nowe, a uchodzi do morza w naszym malowniczym Mrzeżynie.